آخرین اخبار ایران و جهان
مظلومیت قشر هنرمند همچنان ادامه دارد؛

۸ سال گذشت؛ کلنگ احداث مجتمع فرهنگی هنری مه ولات بر زمین ماند/ مکانی که به جای محل فرهنگی تبدیل به زباله دان شده است

در برنامه زنده تلوزیونی اشاره عنوان شد: بزرگ ترین مشکل هنرمندان شهرستان مه ولات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در یک ساختمان مستهلک و استیجاری واقع شده است و این ساختمان در شان هنرمندان نیست.
۸ سال گذشت؛ کلنگ احداث مجتمع فرهنگی هنری مه ولات بر زمین ماند/ مکانی که به جای محل فرهنگی تبدیل به  زباله دان شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات، شب گذشته برنامه زنده تلوزیونی اشاره از شبکه استان خراسان رضوی با حضور مسعود رنجبر فرماندار شهرستان مه ولات با موضوع بررسی مشکلات شهرستان برگزار گردید.
یکی از هنرمندان شهرستان در بخشی از گزارش این برنامه زنده تلوزیونی اظهار کرد: بزرگ ترین مشکل ما خود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که متاسفانه در یک مکان استیجاری و تقریبا کلنگی واقع شده است که در شان هنر و هنرمندان شهرستان نیست.
وی با اشاره به زمین رها شده مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان، تصریح کرد: اگر به زمین رها شده مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان نگاهی بیاندازیم چیزی جز زباله دانی نیست که قرار بوده است در این زمین مجتمع فرهنگی و هنری ساخته شود.
این هنرمند مه ولاتی افزود: ۸ سال است که کلنگ این زمین خورده شده است ولی متاسفانه کسی به فکر نیست و حتی ما در شهرستان یک سالن آمفی تئاتر برای اجرا در حوزه موسیقی و تئاتر نداریم.
در ادامه فرماندار مه ولات در پاسخ به تعیین و تکلیف مجتمع رها شده فرهنگی و هنری شهرستان اظهار کرد: مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان در سال ۹۰ با مساحت ۸ هزار متر مربع کلنگ زنی شد.
وی تصریح کرد: ۳ میلیارد ریال در سفرهای استانی سال ۸۶ به این پروژه اعتبار تعلق گرفته شد که متاسفانه میزان تخصیص آن صفر بوده است.
مسعود رنجبر اطهار کرد: با معاونت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مذاکراتی کرده ایم که اعتباراتی در سال ۹۶ به این پروژه اختصاص داده شود.
وی افزود: در شهرستان مه ولات مجتمع علوم قرانی با مساحت ۸۵۰ متر موجود است که فنداسیون آن انجام شده است و تاکنون ۲ میلیارد ۲۸۰ میلیون ریال هزینه شده است و امسال در کمیته برنامه ریزی شهرستان ۶ میلیارد ریال برای این پروژه اعتبار تخصیص داده شده است.
فرماندار شهرستان مه ولات خاطر نشان کرد: ساخت حوزه علمیه از سال ۹۳ آغاز شده است و تاکنون ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال هزینه شده و امسال ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از کمیته برنامه ریزی شهرستان و تملک دارایی ها اعتبار تخصیص داده شده است.
وی در خصوص پروژه مصلی شهر فیض آباد یادآور شد: پروژه مصلی از سال ۹۳ آغاز و ۱ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال اعتبار به این پروژه تخصیص داده شده است.
حال باید منتظر بود و دید که تدابیر مسئولین شهرستان مه ولات تا چه حد کارساز بوده و گره این مشکل را باز می کند.
آیا انتظار چندساله هنرمندان به سر خواهد رسید و یا اینکه عمر ۸ ساله پروژه رها شده مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان مه ولات همچون مضلومیت قشر هنرمند به درازا خواهد کشید و آش همان آش خواهد بود و کاسه همان کاسه…
انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای