آخرین اخبار ایران و جهان
رئیس حوزه علمیه خواهران مه ولات:

کمبود ساختمان و یکی از مهم‌ترین کاستی‌های حوزه علمیه خواهران است.

رئیس حوزه علمیه خواهران شهرستان اظهار داشت:حوزه علمیه خواهران شهرستان مه ولات 3 سال است در یک منزل مسکونی اداره می شود و وضعیت حوزه علمیه خواهران به لحاظ مذهبی جایگاه ویژه در سطح شهرستان دارد اما به لحاظ مکانی چون در منزلی مسکونی کلاس برگزار می شود در شرایط سختی به سر می بریم .
کمبود ساختمان و یکی از مهم‌ترین کاستی‌های حوزه علمیه خواهران است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای مه ولات،رئیس حوزه علمیه خواهران شهرستان مه ولات در گفتگو با خبرنگار  سیمای مه ولات در خصوص تعریف  حوزه علمیه خواهران یادآور شد:حوزه علمیه نامی است که به مراکز آموزشی دینی در جهان اسلام به ویژه در میان شیعیان اطلاق می شود واین نهاد علمی دارای کارکردهای آموزشی –تربیتی ومدیریتی است که در گستره ملی وفرا ملی فعالیت دارد واکنون مهم ترین حوزه های علمیه شیعه در شهرهای قم ونجف ومشهد می باشد .

میترا اصغر زاده در خصوص  راه اندازی حوزه علمیه خواهران در مه ولات گفت:در سال ۱۳۹۳حوزه علمیه خواهران فیض اباد فعالیت خود را در زمینه آموزشی دروس حوزوی ودر مقطع کارشناسی آغاز کرده است ودر حال حضر تعداد ۵۰نفر طلبه در پایه های پیشنیاز واول تا سوم واساتید مشغول به تحصیل وتدریس می باشند .

وی وضعیت حوزه علمیه خواهران شهرستان در حال حاضر در یک منزل مسکونی اداره می شود اظهار داشت:وضعیت حوزه علمیه خواهران به لحاظ مذهبی جایگاه ویژه وخوبی در سطح شهرستان دارد واز استقبال خوبی در این چند سال برخوار بوده است اما به لحاظ مکانی چون در منزلی مسکونی کلاس برگزار می شود در شرایط سختی به سر می بریم .

این مسول در درباره انتظارات مردم از حوزه علمیه خواهران اظهار داشت: طبق نظر ولایت فقیه کسانی که این لباس را پوشیدند ودر این مسلک وارد شدند بی تردید وضع ویژه ای دارند ومردم توقعات بیشتری دارند ونسبت به اینها نظر تیزتر ودقیقتری هست . انتظار مردم این است که حوزه ها سطح توقغات جامعه را ارزیابی کنند ومعقول وغیر معقول این توقعات را بشناسند وبرای آنها برنامه ریزی کنند تا بتوانند توقعات جامعه ومردم را پاسخ کو باشند.

وی افزود: مسئولین شهرستان انتظار داریم مکانی در شأن طلاب خواهر وهم چنین تبلیغ وشناسیت بیشتر حوزه علوم دینی جهت جذب نیروهای خلاق واستفاده بهینه از مبلغین در برنامه های فرهنگی ، مذهبی وآموزشی شهرستان در اختیار حوزه علمیه خواهران قرار دهند.

این مدیر در خصوص برنامه های جدید خود برای تحول حوزه تصریح کرد: برای ارتقاء سطح دانش علمی و دینی طلاب از لحاظ کمی وکیفی به روز کردن طلاب با انواع نرم افزارهای مورد نیاز جامعه در دستور کار قرار داده و ترویح فرهنگ دینی را همچنین جایگزینی علوم دینی در مناسبت های مذهبی در جایگاه واعظ و مداحان کرده ایم.

خانم اصغرزاده کمبودهای حوزه علمیه را اینگونه  بیان می کند و می گوید:به لحاظ مکانیت حوزه مشکلاتی هست که با کمبود کلاس وخوابگاه مواجه هستیم و هم چنین به لحاظ نیرو مبلغین فارغ التحصیل در سطح شهرستان به دلیل  اشتغالات در اداره های دیگر ویا اشتغالات خانوادگی حضور فعالی در حوزه ندارند .

وی به ثمرات حوزه علمیه خواهران اشاره کرد و اظهار داشت:ثمرات این حوزه وجود افراد موثر در سطح جامعه،مبلغ دینی و الگویی مناسب در محیط خانواده واجتماع بوده است.

 

این مسول در خصوص  سطح هایی در حوزه علمیه خواهران این شهرستان تدریس می شود،افزود:در حال حاضر پذیرش و تدریس سطح یک وسطح دو از پایه های نهم ودیپلم بالاتر را در حوزه با حضور اساتید مجرب در حوزه داریم.

رئیس حوزه علمیه خواهران مه ولات در رابطه با خروجی این حوزه یادآور شد:افتتاح این حوزه علمیه از سال ۹۳ بوده وانشالله در ۲ سال آینده اولین خروجی مدرسه علمیه حضرت زینب (س) شهرستان مه ولات را خواهیم داشت.

انتهای خبر/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای