آخرین اخبار ایران و جهان

همه چیز در گرو یک اقتصاد قوی

شاه بیت سخنان رهبری آنجاست که ایشان عزت، اقتدار، استقلال و پیشرفت کشور را مستقیما به مسئله اقتصاد گره می زنند و این نشان می دهد که هرگونه غفلت از تقویت اقتصاد کشور (اقتصاد مقاومتی ) به درخطر قرارگرفتن مولفه هایی از قبیل اقتدار و استقلال و عزت ما برخواهد گشت
همه چیز در گرو یک اقتصاد قوی

به گزارش سیمای مه ولات، به نقل از وبلاگ قدس نوشت:

انتخاب چندباره یک شعار اقتصادی به عنوان شعار سال که به عقیده مقام معظم رهبری باید به صورت گفتمان عمومی مردم دربیاید نشان از اهمیت اقتصاد در نظر ایشان است و می توان آن را یکی از اصلی ترین دغدغه های ایشان در سالهای اخیر دانست.

ایشان در شرایط کنونی نیاز کشور را نیاز به یک تحرک مهم اقتصادی میدانند و اعتقاد دارند که اولویت مردم ایران و چه بسا دشمنان مسائل اقتصادی می باشد

ازآنجا که بحث اقتصاد به صورت مستقیم با معیشت مردم سروکار دارد و دشمن هم تمرکز اصلی اش را به روی مسئله اقتصاد قرار داده ممکن است فشارهای اقتصادی به کمرنگ شدن اعتقاد مردم به نظام اسلامی و یا متفرق شدن اجماع عمومی مردم شود که رهبری در بیانات نوروز ۹۵ به آن اشاره کردند.

 

البته به حمدا.. حضور مردم در حماسه ۲۲بهمن و نیز انتخابات نشان دهنده ایناست که این حربه دشمن تا کنون کارآمد نبوده ولی نکته بسیار قابل توجهی می باشد

دشمن در این سالها سعی بر این داشته که کاستیها و کمبودهای جامعه را به گردن نظام اسلامی بیاندازد و آن را نا کارآمد جلوه دهد که این نیز به حساسیت مسئله اقتصاد برمیگردد که تقویت آن به تقویت نظام و اعتماد مردم به مسئولین خواهد انجامید.

 

اگر به نگاه رهبری دقت کنیم ایشان کمبودها را ناشی از ضعف مدیریت موجود در سطوح مختلف می دانند نه ناکارآمدی نظام .

ضعفهایی که سالها بر دامنه اقتصاد کشور سایه افکنده و مارا و اقتصادمان را به واردات و نفت و خام و فر وشی وابسته کرده است.

ایشان در جاهایی مختلفی از بیاناتشان مجددا از وابستگی اقتصاد به نفت گله کردند در حالیکه برخی مسئولین ما با افتخار از بالارفتن آمار صادرات نفت می گویند.

ایشان نسبت به قاچاق کالا و واردات اقلام غیر ضروری تذکر دادند که همه و همه به مسئله تقویت اقتصاد داخلی و فاکتورهای مهم تاثیر گذار بر آن برمی گردد.

شاه بیت سخنان رهبری آنجاست که ایشان عزت، اقتدار، استقلال و پیشرفت کشور را مستقیما به مسئله اقتصاد گره می زنند و این نشان می دهد که هرگونه غفلت از تقویت اقتصاد کشور (اقتصاد مقاومتی ) به درخطر قرارگرفتن مولفه هایی از قبیل اقتدار و استقلال و عزت ما برخواهد گشت.

امید آنکه این همه تاکیدات روشن و واضح رهبری بر مسئله اقتصاد به گوش مسئولین ما کارگر بیفتد

ان شاء الله.

انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای