آخرین اخبار ایران و جهان
رئیس شورای شهرستان مه ولات:

مشارکت و خودیاری ۵۰ درصدی مردم مه ولات در امورات شهری

رئیس شورای شهرستان مه ولات گفت: مردم شهرستان مه ولات سرمایه بسیار ارزشمندی هستند که بیش از 50 درصد از امورات شهر و روستا را مردم با خودیاری اداره کرده اند.
مشارکت و خودیاری ۵۰ درصدی مردم مه ولات در امورات شهری

به گزارش پایگاه خبری سیمای مه ولات،رئیس شورای شهرستان مه ولات گفت: مردم شهرستان مه ولات سرمایه بسیار ارزشمندی هستند که بیش از ۵۰ درصد از امورات شهر و روستا را مردم با خودیاری اداره کرده اند.

سید جابر هاشمی گذری بر گذشته شهرستان و ضرورت برنامه ریزی برای آینده شهرستان ارائه کرد و گفت:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شرایطی ایجاد شد برای مخصوصا در مناظقی مثل مه ولات که بیشتر آنها کشاورزی دارند  صدرور مجوز ۴۰۰ چاه عمیق را به کشاورزان دادند و مردم تلاش و زحمت در شهرستان برای ایجاد کشاورزی آغاز کردند.

سید جابرهاشمی یادآور شد:کشاورزان مه ولاتی با تلاش و کار مضاعف ۹ ماه در سال روز ۵۰ کامیون از شهرستان محصولات خود را به کل کشور صادر می کرد.

وی افزود:دل مردم ما دلخوش به دشت ازغند دارند  و این دشت از منطقه پرآبی  برخوردار است و یک مرتبه با برنامه ریزی بسیار زیرکانه یا آگاهانه ابتدا یک چاه موتور عمیق و بعد ۵ چاه عمیق برای انتقال آب از مه ولات به تربت حیدریه اجرا شد که ان شرایط بر شهرستان تحمیل شد و امروزبدون تعارف مه ولات ما نیاز یک تصمیم بسیار عمیق،اساسی و کارشناسی داریم.

هاشمی اظهار کرد:کسانی که مجوز دادند و کارشناسانه مجوز ندادند و بعد این مردم تلاش کردند و امروز بعد از سالها تلاش فقط محصول ما تک محصولی و پسته می باشد و پسته متاسفانه دوسال است دچار مشکل آب کشاورزی کم شده و شرایط بحران در اقتصاد منطقه مه ولات و نیاز دارد که دستندرکاران استان و کشور نگذارند بعد از ۴۰ سال که دچار یک زندگی پر تلاشی گردیده اند امروز چهره غم برصورت مردم مه ولات نشسته و موجب بیکاری جوانان ما  مهاجرت آنها به دیگر شهرها شده است.

وی خطاب به مدیرکل دفتر امور شهری استانداری و فرماندار مه ولات یادآور شد:در حال حاضر ما مشکلاتی از قبیل برخورداری این شهرستان داریم و تقاضا داریم  مه ولات را از منطقه برخوردار به منطقه محروم بیاورید چرا که مردم هم اکنون دچار مشکلات عدیده ای شدند و کشاورزان نیز هزینه هایی در امر کشاورزی هزینه می کنند را تامین نمی شود و از مسولین استانی و شهرستانی تقاضا داریم  جلساتی برگزار شود و تا تصمیمات بهتری برمسائل منطقه اندیشیده شود.

سید جابر هاشمی خطاب به شهردار جدید افزود:شهردار شهر کلید شهر را در دست دارد ارتباط شهر به شهردار شهر است ما از شهردار توقع داریم شهر فیض آباد پویا،شاد و متنوع اداره کنید از شما می خواهیم مسولیت این کار را به عهده گرفته،مردم داری را سرلوحه کار خود قرار بدهید.

رئیس شورای شهرستان تصریح کرد: مردم شهرستان مه ولات سرمایه بسیار ارزشمندی هستند که بیش از ۵۰ درصد از امورات شهر و روستا را مردم با خودیاری اداره کرده اند.

هاشمی ادامه داد:آقای جعفری شهردار فیض آباد این مسولیت را به عهده گرفته اگر این مردم را درک کند خواهند توانست شهری آباد و زیبا داشته باشد و انتظار ما از شهرداری کارها و برنامه های خود را به طریقی با مردم همراه باشد تا شهر و مردم دچار مشکل نشود.

انتهای خبر/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای