آخرین اخبار ایران و جهان
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی:

عده‌ای نمی‌خواهند تا مردم از پشت پرده‌ قراردادهای نفتی مطلع شوند/ دولت با قرارداد جدید نفتی ۷۵ درصد ثروت ملی را به فرانسه می دهد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: پشت پرده قرارداد جدید نفتی ایران با فرانسه این است که 25 درصد از نفت و گازی که توتال استخراج می‌کند، مال ایران و 75 درصد این قرارداد به شرکت فرانسوی تعلق دارد.
عده‌ای نمی‌خواهند تا مردم از پشت پرده‌ قراردادهای نفتی مطلع شوند/ دولت با قرارداد جدید نفتی ۷۵ درصد ثروت ملی را به فرانسه می دهد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات،به نقل از صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در دیدار با مدیران رادیوتلویزیون‌های اسلامی، ضمن تشکر از حضور این فعالان رسانه‌ای جهان اسلامی، اظهار کرد: حرکت‌هایی که جریان رسانه اسلامی با آن مواجه است، دو حرکت است که یک حرکت را خداوند به‌عنوان استراتژی قوی از سوی همه مسلمانان جهان به‌خصوص در موقعیت‌های پیدایش زمینه‌های مناسب جهانی و اجتماعی مشخص کرده است.

 

وی ادامه داد: عامل تحقق‌بخش این فرمان الهی به پیغمبر اکرم، توسعه رسالت رسول‌الله در همه ابعاد جهانی در میان انسان‌ها در همه زمان‌ها و مکان‌ها نسبت به همه جریان‌های اجتماعی و عناصر و افراد است که به‌عنوان یک رسالت قطعی الهی برای فعالان رسانه‌ها به شمار می‌رود.

 

آیت‌الله علم‌الهدی به وجود زمینه پذیرش مفاهیم رسانه‌ای در توسعه رسالت رسول‌الله در جهان اشاره و عنوان کرد: در این زمان که هم زمینه این پذیرش در دنیا فراهم‌شده و هم ابزار این توسعه با توسعه ارتباطات برای همه فراهم‌شده است، این رسالت متوجه ما هست و اهرم اصلی و ابزار ما در اجرای این رسالت، جریان رسانه‌ای در جهان اسلام است که در اختیار شما مدیران رادیوتلویزیون‌های جهان اسلام قرار دارد.

 

وی افزود: آنچه مسلم است، این است که جاده هموار نبوده و پر از سنگلاخ است، این‌طور نیست که بتوانیم به‌سادگی رسالت پیامبر را به سمع جهانیان برسانیم، طبیعی است که با برخوردهای گوناگون مواجه خواهیم بود، تأکید و اصرار بر انجام این رسالت نیز نیازمند ایستادگی و مقاومت جدی است.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به دومین نکته مورد توجه در فعالیت رسانه‌ای اسلامی اشاره و عنوان کرد: نکته دومی که باید برای ما مورد توجه قرار گیرد، مقاومت در برابر امپراتوری رسانه‌ای است.

 

وی ادامه داد: در درجه اول، شناخت این امپراتوری رسانه‌ای برای ما مهم است که قبل از انجام هر اقدامی، ابتدا به تجهیزات و توسعه امکانات و سطح بالای فناوری‌ها توجه کنیم، طبیعتاً استکبار جهانی در برابر جهان اسلام دست بالاتری در این زمینه دارد اما خوشبختانه بیداری دنیای امروز و توسعه ارتباطات جهان، خیلی مجال برای این فناوری‌ها و تجهیزات بالاتر ایجاد نمی‌کند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه اگر استکبار نتواند اندیشه‌ها را مورد تصرف و نفوذ خود قرار دهد، تجهیزات و فناوری کارایی چندانی نخواهد داشت، اظهار کرد: آنچه برای ما قابل‌توجه است، امکانات اجتماعی و نفوذی دنیای استکبار در اندیشه‌ها و آمادگی اندیشه‌ها برای پذیرش آنچه در امپراتوری رسانه‌ای انجام می‌دهد، هست.

 

وی ، جمهوری اسلامی را صف مقدم مقابله با امپراتوری رسانه‌ای غرب دانست و گفت: ما، نظام و مردم ما به‌عنوان صف مقدم جبهه با این حرکت‌های شیطان دشمن روبرو مقابل هستیم و جامعه هدف نیز برای دشمنان ما در آمادگی پذیرش تلقینات رسانه‌ای، کشور و مردم ما هست.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: این‌ها در تحقق امپراتوری رسانه‌ای مسئله را از طریق بعضی جریان‌ها در داخل جامعه ما و نفوذ اجتماعی در جامعه پیش می‌برند.

 

وی افزود: نمونه‌ای که می‌توانم عرض کنم، مطلبی است که از دیروز در بعضی رسانه‌های وابسته به استکبار در همین کشور انجام گرفت، امپراتوری رسانه‌ای در برابر حوادثی که درصدد اجرای آن در عرصه‌های سیاست هست، به دو موضوع توجه دارد، اولین آن مسیر آماده‌سازی جریان‌های اجتماعی برای پیشبرد اهداف استکباری و حرکت دوم، پیشگیری از بیدارسازی‌ها و توجه مردمی به سلسله مسائل پیش‌پرده‌ای است که در عرصه‌های سیاست به وجود می‌آید.

 

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: گاهی در حرکت‌های رسانه‌ای، مطلبی کاملاً بی‌ارزش و کوچک را در شکل حاشیه‌سازی برای اینکه جلوی توجه مردم را از بسیاری مسائل بزرگ پشت پرده بگیرند، بزرگنمایی می‌کنند؛ امروز در جریان‌هایی که هماهنگ با سلسله فعالیت‌های برون‌مرزی قرار دارند، مسئله کوچکی را نسبت به بنده مطرح کردند و آن اینکه عکس سنگ‌قبر همسر مرا در رسانه‌ها منتشر کردند.

 

وی ادامه داد: آنان گفتند اسم زوجه من عمداً روی سنگ‌قبر نوشته‌نشده و این نشانه تحجر بنده هست که اجازه ندادم اسم همسرم را روی سنگ‌قبرش بنویسند! کوچک‌تر از این مسئله در مورد جهان اسلام، جامعه اسلامی و ایرانی ما مسئله‌ای وجود ندارد نیست اما از این حرکت سازمان‌یافته جمع کثیری از رسانه‌های یک جریان، متعجب شدیم.

 

نماینده ولی‌فقیه به بیان علت مانور این رسانه‌ها روی موضوعی کوچک پرداخت و گفت: بعد از انتشار این تصویر، متوجه شدیم قرارداد ایران با توتال فرانسه منعقدشده و پشت پرده قرارداد این است که ۲۵ درصد از نفت و گازی که توتال استخراج می‌کند، مال ایران و ۷۵ درصد این قرارداد به شرکت فرانسوی تعلق دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: انتشار این خبر در مردم ایجاد یک هیجان و فشار عمومی خواهد کرد و طبیعی است برای اینکه مردم خبر را نفهمند، باید حاشیه‌ای ایجاد کرد تا مردم متوجه آن نشوند، هیچ‌چیز گیر نیاوردند، عکس سنگ‌قبر همسر مرا پیدا کردند تا با انتشار آن، مردم متوجه مسئله بزرگ‌تر نشوند و قضیه پشت پرده را نفهمند؛ آقایان مسؤولان نیز برای توجیه آن گفتند “این قرارداد مربوط به انتقال تکنولوژی بوده”!

 

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر اینکه مردم ما مردم آگاهی هستند، اضافه کرد: آیا مسئله فناوری استخراج نفت و گاز مهم‌تر از فناوری هسته است؟ برای فناوری هسته‌ای‌مان این‌همه سرمایه‌گذاری کردیم که ۷۵ درصد ثروت ملی را مجانی به کشور دیگری بدهیم؟ برای اکتشاف فناوری هسته‌ای، مردم و دانشمندان کشور ما فعالیت کردند و آن را به دست آوردند، حالا برای استخراج نفت و گاز، این‌همه ثروت را در اختیار خارجی‌ها قرار دهیم؟

 

وی ادامه داد: مردم زمان قاجار که مردم بی رشد سیاسی بودند، جنایت ابوالحسن خان ایلچی در آن دوران را ما امروز کشف می‌کنیم، مردم ما مسلماً فهمیده‌تر از مردم آن زمان هستند اما این در تاریخ کشور ثبت خواهد شد که برخی برای اینکه مردم را از یک حرکت استثماری و استعماری غرب غافل نگه‌دارند، مسئله سنگ‌قبر یک امام‌جمعه در یک گوشه کشور را مطرح کردند.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، این حرکت را حرکتی سازمان‌یافته از سوی امپراتوری رسانه‌ای دانست و ادامه داد: امپراتوری رسانه‌ای تا اینجا جلو آمده، این برنامه‌ریزی‌ها از خارج کشور می‌آید زیرا در داخل جمهوری اسلامی از این حرف‌ها نیست، باید شگردهای دشمن را بشناسیم و در مقابل شگردهای رسانه‌ای امپراتوری رسانه‌ای عمل کنیم.

 

وی خطاب به مدیران رادیوتلویزیون‌های اسلامی، عنوان کرد: شما در صف اول مقابله با این جریان رسانه‌ای دشمن قرار دارید و امیدوارم در صف سپاهیان بقیه‌الله نیز حضورداشته باشید و باعث سربلندی امت اسلامی و جهان اسلام شوید.

انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای