آخرین اخبار ایران و جهان
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری در مراسم معارفه شهردار فیض آباد:

شهرداران باید درآمد پایدار و مدیریت صحیح اقتصاد مقاومتی را در شهر فراهم کنند

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان رضوی با بیان مسائلی پیرامون مدیریت شهری بر توجه همزمان به فضای کالبدی ،اقتصادی و اجتماعی شهر تاکید کرد و افزود : امروز یکی از دغدغه های مهم شورا و شهرداری درآمد پایدار است و آن هم از مدیریت صحیح اقتصادی حاصل می شود و شهرداران هم باید برای ایجاد فضای اقتصاد مقاومتی شرایط را فراهم کنند.
شهرداران باید درآمد پایدار و مدیریت صحیح اقتصاد مقاومتی را در شهر فراهم کنند

به گزارش پایگاه خبری سیمای مه ولات،سرآنجام پس ار ۵ ماه از شروع بکار شورای پنجم شهردار فیض آباد  معرفی شد در این جلسه که دکتر قربانی  مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی حضور داشت مهندس جواد جعفری به عنوان شهردار فیض آباد معرفی شد

دکتر قربانی با بیان مسائلی پیرامون مدیریت شهری بر توجه همزمان به فضای کالبدی ،اقتصادی و اجتماعی شهر تاکید کرد و افزود : امروز یکی از دغدغه های مهم شورا و شهرداری درآمد پایدار است و آن هم از مدیریت صحیح اقتصادی حاصل می شود  و شهرداران هم باید برای  ایجاد فضای اقتصاد مقاومتی شرایط را فراهم کنند

مدیر کل دفتر شهری استانداری خراسان رضوی افزایش سطح مطالبه گری اجتماع را از نشانه های توسعه یافتکی برشمرد و افزود : جوامع توسعه یافته شکل پذیر هستند و مردم در این جوامع منافع اجتماعی را فدای منافع شخصی نمی کنند و اگر به این سمت و سو حرکت کنیم می توان از توسعه یافتگی دم زد.

وی همچنین بر شفاف سازی  امور، گزارش دهی به مردم  و برگزاری جلسات علنی تاکید نمود و افزود : مشارکت مردمی نباید در بعد مالی خلاصه شود چرا که مشارکت امری دو سویه است و در تصمیمات باید از افکار عمومی استفاده کنیم و و نظرات مردمی و نخبگان را در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها دخیل نمائیم  و در تمام پروژه ها داشتن پیوست اجتماعی و فرهنگی  نیاز است  و شهرداری با استفاده از توان نخبگان و با توجه به اولویت های شهر برنامه راهبردی شهر را در افق بلند مدت ،میان مدت و بودجه سنواتی تدوین نمایند.

رئیس شورای شهر فیض آباد درمراسم معارفه شهردار جدید ، تعامل با مسئولین شهرستان و همبستگی وانسجام بین اعضای شورا،شهردار و پرسنل شهرداری را لازمه و از رموز موفقیت و تلاش در جهت ایجاد پیشرفت و آبادانی شهر بیان نمود.

غلامرضا عزار ضمن تمجید از تلاش ۵ ماهه ی علی خانی به عنوان سرپرست شهرداری تاکید نمود:تنها در سایه ی همدلی و آرامش است که می توان به نتیجه رسید.و پیشرفت وآبادانی شهر جز با نظرات سازنده ی کارشناسان و صاحب نظران وکمک مسئولین و کارکنان سخت کوش شهرداری وهمراهی مردم شریف فیض آباد ممکن و میسر نشده و نخواهد شد.

وی در پایایان از دکتر قربانی مدیر کل دفترامور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی خواست تا شورا وشهرداری فیض آباد را برای ساختن شهری در خور مردم این شهر مساعدت نماید.

فرماندار شهرستان مه ولات گفت:شهرداری ها ازجمله ادارات محلی هستند که براساس عدم تمرکزدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل شدهاست.

مسعود رنجبر افزود:شهرداریها نیز موسسات و سازمان هایی هستند که نه دولتی هستند و نه صرفا مردمی که اعتبارات و هزینه های شهرداری ها را بخشی دولت تامین می کند و بخشی نیز براساس مشارکت مردم و ساخت و ساز های اجتماعی تامین می شود.

وی ارتباط شهرداری ها را با مردم و جامعه را در سه بخش عنوان کرد و گفت:بخش اول خدمات است و بایستی به مردم خدماتی توسط شهرداری براساس عوارضی که از مردم وصول می شود ارائه شود .

نماینده عالی دولت به سطح دوم این ارتباط فضای سبز اشاره کرد و گفت:بخش سوم نیز مسائل اجتماعی و فرهنگی در سطح شهرها مهم بوده است.

رنجبر در خصوص مشارکت مردم شهرستان مه ولات یادآور شد:مشارکت مردم شهرستان خصوصا شهر فیض آباد در همه مسائل اجتماعی بسیار بالا بوده و با سطح فرهنگی بسیار خوبی نقش بسیار چشمگیر و پررنگی داشته اند و نیمی از فضاهای آموزشی مشارکت مردمی بوده است

فرماندار مه ولات افزود:ما افتخار میکنم که این شهرستان برای همچین مردمی خدمت می کنیم.

نماینده عالی دولت اظهار داشت:شوراها مردم در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها و با انتقاد های بجا و سازنده خود توانسته ایم شهری آ

وی خطاب به شهردار گفت: شهردار باید با سعی کند روحیه خدمت گذاری و خلاص را در همه جای شهر فیض آباد داشته باشد.

مسعود رنجبر در رابطه با مسلئل و برنامه ریزی های شهری افزود: از حداکثر ضرفیت مردمی استفاده شود و جلسات شورا علنی و مردم نیز می توانند در جلسات شرکت داشته و اظهار نظر و برنامه ارائه کنند

وی تصریح کرد: محله محوری در دستور کار و برنامه های آقای جعفری شهردار فیض آباد باشد و گزارشات شهرداری را ماه به ماه به شورا بدهد.

فرماندار مه ولات در ادامه از مردم شهرهای فیض آباد و شادمهر خواست تا با پرداخت به موقع عوارضات خود به شهرداران عزیز برای انجام خدمات مطلوبتر کمک کنند و گفت:شهردار باید در ایجاد یک محیط شاداب،لذت بخش و آرام بخش بدون تنش در شهرستان جدیت داشته باشد.

انتهای خبر/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای