آخرین اخبار ایران و جهان
شکست پروژه‌ی سازمان‌ خصوصی‌سازی کشور؛

زورآزمایی رئیس‌جمهور با مسئول ستاد انتخاباتی‌اش در آذربایجان‌شرقی/ حرف کدام‌یک خریدار دارد؟

بعد از آنکه نماینده دستگاه قضاء و نمایندگان قوه‌ی مقننه از اقدامات پوری‌حسینی انتقاد و خواستار واگذاری ماشین‌سازی به شستا شدند، رئیس قوه مجریه نیز با آنان هم‌صدا شد.
زورآزمایی رئیس‌جمهور با مسئول ستاد انتخاباتی‌اش در آذربایجان‌شرقی/ حرف کدام‌یک خریدار دارد؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات، به نقل از آناج، ماه‌هاست مشکلات کارخانه ماشین سازی فکر مسئولین استانی را به خود مشغول کرده است. در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری هریک از کاندیداها وعده‌های خوشایندی برای اصلاح امر و رونق این کارخانه قدیمی می‌دادند. مدتی بعد نتیجه گیری‌ها برای احیای ماشین سازی در نهایت به مرحله‌ای به‌نام تصمیم برای واگذاری رسید، اتفاقا مسئول مستقیم این واگذاری کسی نبود جز رئیس ستاد رئیس جمهور منتخب در استان!

از آن زمانی که موضوع واگذاری ماشین سازی به میان آمد، گمانه زنی‌ها بر سر اینکه چه کسی سهام این کارخانه قدیمی را خواهد خرید به شدت بالا رفت. رئیس سازمان خصوصی سازی که مسئول مستقیم این واگذاری شده بود، ابتدا از شرطی به عنوان اهلیت برای واگذاری سخن می‌گفت و شدیدا بر سر این موضوع اصرار داشت.

کار به جایی رسیده بود که پوری حسینی برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران و منافع استان از طرح دعوی در قوه قضاییه علیه افرادی که توانایی اداره این کارخانه را ندارند سخن گفته بود.

تا اینجای کار موضوع عادی و موضع گیری رئیس سازمان خصوص سازی کشور، منطقی به نظر می‌آمد اما رفته رفته با مشخص شدن فرد واجد شرایط برای واگذاری، مسئله ماشین سازی مجددا بر سر زبان‌ها افتاد.

در اولین اقدام نمایندگان تبریز در نامه‌ای خواستار ورود ریاست جمهوری به موضوع واگذاری ماشین سازی شدند. از طرفی دیگر، رئیس دادگستری استان نیز در مصاحبه‌ای از استعلام منفی واجدین شرایط واگذاری ماشین سازی در تبریز سخن گفته و این افراد را فاقد تخصص و جامعیت برای تصدی مسئولیت ماشین سازی عنوان کرده بود.

پیگیری‌های آناج از جناب پوری حسینی در خصوص دلیل مقاومت بر سر واگذاری این کارخانه به افراد ناشناس بی‌جواب مانده و این موضوع پس از مدتی به فراموشی سپره می‌شد که نامه دیروز رئیس جمهور به وزیر تامین اجتماعی، واگذاری این کارخانه را به فاز جدیدی وارد کرد.

در نامه روحانی صراحتا از درخواست نمایندگان تبریزی برای واگذاری ماشین سازی به شستا حمایت شده بود در حالی که پوری حسینی در اولین واکنش به انتشار این نامه آن را خلاف واقع دانسته و قویا از عدم چنین دستوری سخن گفت.

انتقادها از عدم توجه پوری حسینی رفته رفته از مرحله نمایندگان مجلس که برخی از همفکران رئیس سازمان خصوصی سازی نیز بودند، عبور کرد و در موضع گیری تند، دبیر خانه کارگر تبریز نیز در نهایت به صف معترضان اقدامات پوری حسینی اضافه شد.

اکنون تمامی شرایط علیه تصمیمات رئیس خصوصی سازی است و باید دید در جدال به کرسی نشاندن تصمیم، کدام شخص نیرومندتر عمل خواهد کرد، پوری حسینی یا رئیس جمهور منتخب و خیل عظیم نمایندگان تبریز!

 

انتهای خبر/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای