آخرین اخبار ایران و جهان
گفتگوی خواندنی با کارآفرین بسیجی حوزه اقتصاد مقاومتی:

درآمد ماهانه ۵۰۰۰۰۰۰ تومانی با تولید جوراب/با آموزشهای من بیش از ۲۵ کارگاه جوراب بافی در سراسر کشور راه اندازی شده است

یک جوان مه ولاتی با قدم نهادن در عرصه تولید جوراب نه تنها درآمد خود را افزایش داده و برای 5 نفر شغل ایجاد کرده بلکه این حرفه را به علاقمندانی از سراسر کشور آموزش داده و تا کنون بیش از 25 کارگاه جوراب بافی در سراسر کشور راه اندازی کرده است.
درآمد ماهانه ۵۰۰۰۰۰۰ تومانی با تولید جوراب/با آموزشهای من بیش از ۲۵ کارگاه جوراب بافی در سراسر کشور راه اندازی شده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات، اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین رویکرد های جدید در مباحث اقتصادی در جهان است که چندین سال است از سوی مقام معظم رهبری به همه دولتمردان و آحاد جامعه ابلاغ شده است و نهادهایی مثل بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای تحقق فرامین مقام عظمای ولایت توانسته است با اجرای طرح های مختلف اقتصادی و تولیدی در سطح کشور شعار ما می توانیم را عینیت ببخشد و اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی از شعار به عمل تبدیل کند.

یک جوان مه ولاتی با قدم نهادن در عرصه تولید جوراب نه تنها درآمد خود را افزایش داده و برای ۵ نفر شغل ایجاد کرده بلکه این حرفه را به علاقمندانی از سراسر کشور آموزش داده و تا کنون بیش از ۲۵ کارگاه جوراب بافی در سراسر کشور راه اندازی کرده است.

در گفتگو با این جوان بسیجی فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی به این نکته پی می‌بریم که با اتکا به منابع داخلی و خودباوری البته با کمی صبر و تحمل می‌توان به این سیاست‌ها جامه عمل بخشید.

1

سیمای مه ولات: لطفا خودتان را معرفی کنید. چه شغلی داشتید و چطور شد که به کار تولیدی روی آوردید؟

رفیعی: محسن رفیعی هستم ۳۸ ساله. پیمانکار ساختمان بودم و درآمدم خوب بود، اما به تدریج که ساخت و سازها کم شد و درآمدم پایین آمد تصمیم گرفتم کار دیگری را آغاز کنم؛ بنابراین در جلسه توجیهی مشاغل خانگی در کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مه ولات شرکت کردم که مشاغل زیادی معرفی شد و یکی از آن مشاغل جوراب بافی بود که نظر مرا به خود جلب کرد.

سیمای مه ولات: با چه مبلغی کار جوراب بافی را راه اندازی کردید؟

رفیعی: مبلغ ۱۰ میلیون تومان از کمیته امداد شهرستان تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردم و با ۵ میلیون تومان هزینه شخصی و در مجموع با ۱۵ میلیون تومان ۲ دستگاه جوراب بافی با لوازم جانبی مورد نیاز خریداری و شروع به کار کردم.

DSC03059

سیمای مه ولات: از سختی های اوایل کار بگویید

رفیعی: هر کاری سختی های خاص خودش را دارد، بویژه کارهای تولیدی که باید علاوه بر علاقه و توانایی، صبر و تحمل زیادی داشت تا به نتیجه و بازدهی برسد، اما من با توکل بر خداوند و با همکاری همسرم کار را شروع کردم، با توجه به اینکه دستگاههای ما ساده است و تولیدات ما بافت های ساده ای دارد با اینکه با کیفیت است اما در اوایل فروش چندانی نداشتم و گاهی حتی برای خرید ۵۰۰ تومان نان با مشکل مواجه بودم و حدود ۱ سال طول کشید تا توانستم مشتری دائم داشته باشم.

از آنجا که دستگاههای ما دست دوم بود هر چند وقت یکبار نیاز به تعمیرات داشت و چون دسترسی به تعمیرکار سخت بود اغلب یکی از دستگاهها خوابیده بود، بنابراین با سختی های فراوان تعمیرات دستگاهها را هم یاد گرفتم.

سیمای مه ولات: از مراحل رونق گرفتن کار بگویید.

رفیعی: از اواخر سال ۹۰ که تولیدی جوراب بافی را با ۲ دستگاه راه اندازی کردم تا ۱ سال با همکاری همسرم کار را ادامه دادم ولی با توجه به اینکه اغلب یکی از دستگاهها خوابیده و تولید ناچیز بود، درآمد اندکی در حدود ۷۰۰ هزار تومان داشتم، پس از آنکه تعمیرات دستگاهها را خود فراگرفتم و یک نفر دیگر به مجموعه ما اضافه شد، اندک اندک سطح تولیدات و درآمد ما افزایش یافت و هم اکنون ۲ دستگاه را به ۱۲ دستگاه ارتقا داده ام.

از سال ۹۳ با دریافت ۱۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی سپاه ناحیه مه ولات در کنار جوراب بافی، تولید پوشاک زنانه هم راه اندازی کردم و ۲ نفر خیاط هم استخدام کردم.

حدود ۱ سال است که با انجام تبلیغات گسترده، هم بازار فروش مناسبی در شهرهای مشهد، تهران، قشم و بندرعباس بدست آورده ام و هم علاقمندان به این کار از شهرهای مختلف کشور برای آموزش به کارگاهم مراجعه کرده اند بنابراین از طریق آموزش هم درآمد خوبی کسب میکنم.

DSC03060

سیمای مه ولات: چرا از شهرهای مختلف برای آموزش به کارگاه شما مراجعه می کنند؟

رفیعی: در شهرهای دیگر فقط کار با دستگاه جوراب بافی را به متقاضیان آموزش می دهند اما من در اینجا تعمیرات دستگاهها را هم به علاقمندان آموزش میدهم. تا به حال کارآموزانی از شهرهای مختلف کشور مثل بندرعباس، زابل، زاهدان، مشهد، کاشمر، تربت حیدریه و تربت جام به کارگاه من مراجعه کرده و در اینجا آموزش بافت و تعمیرات دیده، دستگاه خریداری کرده و هم اکنون هم مشغول به کار هستند؛ تا به حال بیش از ۲۵ کارگاه در شهرهای مختلف راه اندازی کرده ام.

سیمای مه ولات: علاقمندان به کار تولیدی جوراب بافی با چه مبلغی می توانند کار را شروع کنند و چه لوازمی نیاز دارند؟

رفیعی: علاقمندان با ۵ میلیون تومان و در فضایی به مساحت ۱۲ متر می توانند کارگاهی کوچک راه اندازی کنند و یک دستگاه جوراب بافی، یک سردوز، یک پس دوز، اتو و مواد اولیه نیاز دارند.

این کار برای خانم ها به عنوان کار در منزل شغل بسیار مناسبی است و در صورت تولید باکیفیت و بازاریابی مناسب می توانند ماهیانه مبلغی بین ۷۰۰ تا ۱ میلیون تومان درآمد کسب کنند.

DSC03067

سیمای مه ولات: برنامه ای برای توسعه کارتان دارید؟

رفیعی: در حال حاضر تنها با دستگاههای مکانیکی جوراب ساده مردانه تولید می کنم و در صورتی که چند دستگاه جوراب بافی کامپیوتری به مجموعه اضافه کنم، می توان انواع جوراب زنانه و پسرانه در طرح های مختلف تولید کرد اما هر دستگاه کامپیوتری از ۲۵ تا ۷۵ میلیون تومان قیمت دارد که خریداری آن در توان من نیست و از نهادهایی مثل کمیته امداد و بسیج سازندگی سپاه مه ولات که تا کنون مرا یاری کرده تقاضا دارم برای توسعه کار هم حمایت های لازم را داشته باشند.  علاوه بر آن با حمایت های لازم می توانم تولید پوشاک مردانه را هم راه اندازی کنم که در این صورت برای بیش از ۲۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

سیمای مه ولات: علاقمندان به این کار چگونه با شما ارتباط برقرار کنند؟

رفیعی: علاقمندان می توانند به شهرستان مه ولات، روستای دوغ آباد، جنب مسجد امام خمینی (ره) مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۹۱۵۹۳۱۴۹۲۲ تماس بگیرند.

DSC03069

انتهای پیام/

 ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

 • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

یک پاسخ به “درآمد ماهانه ۵۰۰۰۰۰۰ تومانی با تولید جوراب/با آموزشهای من بیش از ۲۵ کارگاه جوراب بافی در سراسر کشور راه اندازی شده است”

 1. حسینی دوست گفت:

  با سلام و احترام
  لطفا شماره تماس ایشان را در اختیار بنده قرار دهید تا برای آموزش نزد ایشان بروم.ممنون

  ========
  با سلام خدمت شما

  شماره آقای رفیعی در متن خبر هم قید شده است.
  رفیعی : ۰۹۱۵۹۳۱۴۹۲۲

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای