آخرین اخبار ایران و جهان
فرازی از وصیتنامه شهید هاشمی مهنه:

خدایا مرا از کسانی که به این نهضت نق می زنند و خواسته یا نخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزند قرار مده

شهید سید جعفر هاشمی مهنه در بخشی از وصیت نامه اش نوشته است: خدایا مرا از کسانی که به این نهضت نق می زنند و خواسته یا نخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزند قرار مده و شاهد باش که بیزاری خودم را از این ناسپاسان اعلام میدارم.
خدایا مرا از کسانی که به این نهضت نق می زنند و خواسته یا نخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزند قرار مده

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات، شهید سید جعفر هاشمی مهنه که راه قدردانی از فداکاری شهدا را در وصیت نامه اش اجرای وصایایشان میداند، در بخشی از وصیت نامه اش نوشته است: خدایا مرا از کسانی که به این نهضت نق می زنند و خواسته یا نخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزند قرار مده و شاهد باش که بیزاری خودم را از این ناسپاسان اعلام میدارم.

وصیت نامه شهید سید جعفر هاشمی:

سلام به رهبر عزیزم خمینی بزرگ این ابراهیم زمان، کوبنده بتهای شرق و غرب، این موسی زمان، از بین برنده فرعون های قرن، این عیسی زمان، دهنده روح به کالبدهای خفته، این امامی که قیام کرد و با قیام خویش آزادی را برایمان به ارمغان آورد، قیام کرد تا ظالمین نابود شدند و قیام کرد تا ستمدیدگان را از چنگال دژخیمان رهایی بخشید، قیام کرد تا حکومت عدل الهی را در جهان احیا کند و زمینه را جهت طلوع مهدیمان از پشت پرده غیبت آماده سازد. شهادت می دهم که خدا یکی است او خدایی است که شریک و نظیر ندارد، شهادت می دهم که محمد (ص) بنده و فرستاده اوست، شهادت می دهم که علی (ع) و یازده تن فرزند پاکش امامان برحقند و بیزاری خودم را از دشمنانشان اعلام میدارم. اعتقاد دارم که دوازدهمین امامم به امر و فرمان خدا در پشت پرده غیبت به سر میبرد تا هرگاه او بخواهد به فرمانش ظهور نماید و زمین را از ظلم و بیداد و ستم پاک و از عدل و داد پر کند و از خدا می خواهم که مراهم توفیق درکش عنایت فرماید و لیاقت شمشیر زدن در رکابش نصیبم گرداند (الهم الجعلنا من اعوانه و انصاره).

سلام بر شیران روز و زاهدان شب، غیور رزمندگان اسلام که جبهه های نبرد را با وجود خویش و فنای آن روحی کربلایی بخشیده اند، خدایا، معبودا، پروردگارا، تو خودت خوب می دانی هم اکنون که قلم را جهت نوشتن در دست دارم بار گناهان و معاصی کمرم را خم کرده و کوله بار اعمال ناپسندانه ام بر دوشم سنگینی می کند و از یاد آنها و ترس از قدرت او اقشار وجودم متزلزل است و پرده معاصی مانع بینش چشم دل گنهکارم گردید، ولی از سویی نور امید به رحمت و بخشش و کرم و فضل تو در این ظلمات درون به سویت هادی و رهنماست. خدایا تو را شکر می کنیم در زمانی که دشمنان دین سعی داشتند و دارند ریشه مذهب و مذهب گرایی را از میان براندازند به ما منت نهادی و انقلاب شکوهمند رهایی بخش و انسان ساز و روح افزا را به برکت وجود رهبری چون امام عزیز که حقیقتا از درک وجودش عاجزیم به ما هدیه کردی در زمانی که ضد ادیان از هر سو سعی در اطفاء نور ایمان داشتند ایمان را زنده کردی و مرا نیز که در موقعیتی بودم که زمینه وجودم آماده پذیرش هر گونه بذری بود با واژه های خدا اسلام، ایمان … و شهادت آشنا کردی و انقلاب را علیرغم مخالفت تمام دشمنان اسلام به پیش آوردی و من مسکین نیز همانطور با پیشروی رود خروشان انقلاب مانند سنگریزه ای در کف رود به پیش آمدم تا مجددا نعمتی دیگر را عنایت فرمودی و جنگ را که زنگ خطری بود تا ما را که بعد از انقلاب می رفتیم که به سستی کشانده شویم به خود آورد، به ما ارزانی داشتی.

خدایا تو را شکر می کنیم که این نعمات را به ما عنایت فرمودی آیا ما می توانیم شاکر این همه موهبت و رحمت باشیم آیا ما می توانیم شکر ایرانی بودن را به جا آوریم؟ آیا می توانیم شکرگزار بسیجی بودن باشیم آیا ما می توانیم حق شکر این لطفت را ادا کنیم که ما را نیز به جبهه ات که آنرا فقط برای اولیای خاصت آماده کرده ای که (ان الجهاد باب من ابواب الجنه فتحه الله لخاصه اولیائه) را داده ای؟

خدایا آیا ما می توانیم شکرگزار این همه تحول باشیم. خدایا این چه شور و حالی است که به این ملت داده ای؟

خدایا این چه عشقی است که بسیجیان ۱۲- ۱۳ ساله را به جبهه می کشاند؟ خدایا این چه نیرویی است که مادران را وامی دارد که فرزندان خویش را به اصرار راهی نمایند و شکرگزار باشند؟ خدایا این چه نمونه ای است که مادر شهیدی می گوید از اینکه پسر دیگری ندارم تا در راه خدا بدهم شرمنده ام.

پروردگارا ما حتی در صدر اسلام هم نداریم که پدر مفقودالاثر بگوید ما که کاری نکرده ایم و شرمنده خانواده شهدا هستیم مگر اینها از نوع بشر نیستند، مگر اینها عاطفه ندارند!!!!پس چرا اینگونه شده اند؟ خدایا شور و شعف شب حمله که هرکه می داند برگشتنش بعید است، از چیست؟ خدایا این چه تحولی است که ایجاد شده است و از زن و مرد و دختر و پسر و کوچک و بزرگ این ملت را اینچنین از خود بیخود کرده است؟

خدایا چرا این کودکان قلکشان را به جبهه می دهند؟ جدایا چرا این دختر بچه و پسر بچه دبستانی در پشت کتابی که به رزمندگان هدیه کرده است می نویسد از اینکه نمی توانم با شما در سنگر باشم شرمنده ام ولی دعا کنید تا بزرگ شوم و مانند شما به جبهه بیایم.

پروردگارا چرا این فرزندان مادرها را رها می کنند؟ خدایا چرا این مادران، فرزندانشان را می دهند، خدایا چرا آن کودک سه الی چهار ساله در حالیکه عکس پدر شهیدش را در آغوش دارد خمینی را دعا می کند و جنگ جنگ تا پیروزی می گوید؟ خدایا چرا این نودامادان حجله را رها می کنند و به سنگر می آیند؟ خدایا چه شده است که این نوجوان بسیجی نیمه شب سر بر دیوار سنگر می گذارد و تو را می خواند؟ خدایا این قاسم های دوران برای رفتن به جبهه گریه می کنند، خدایا در این بیابان و در این کوهستان ، در این دشت و هامون دنبال چه می گردند؟

پروردگارا اینها به رویا بیشتر شبیه است.

خدایا به چه علت این مردم اینقدر رهبرشان را دوست دارند و عشق می ورزند؟ خدایا چه شده است که این مردم در زیر باران موشک و با دهان روزه در تظاهرات روز جهانی قدس شرکت می کنند؟ خدایا این مردم از اینطرف پسر را تشییع جنازه می کنند و از آنطرف پدر و برادر را به جبهه می فرستند. خدایا در صحنه های مختلف این کشور چه می بینم؟ در راهپیماییها در تظاهراتها، در تشییع جنازه ها، در نماز جمعه ها و … آیا جز اینست که اینها دست بیعت با تو داده اند؟ خدایا ما فرموده ات را خواندیم و شنیدیم که اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم اذا جاء نصرالله و الفتح ورایت الناس یدخلون فی دین الله افواجا فسبح بحمد ربک واستغفره انه کان توابا.

خدایا ما نصرتت را و یاریت را می بینیم، خدایا ما این افواج را می بینیم که به اسلام روی می آورند. فسبح بحمد ربک، پس خدای من تو را شکر می گذاریم ترا سپاس می گوییم خدایا تو را تسبیح می کنیم گرچه می دانیم اگر تمام مردم ایران شب و روز شکر کنند باز هم قطره ای از این اقیانوس نعمتت را به جا نیاورند استغفره انه کان توابا، خدایا طلب مغفرت دارم بدرستی که تو توبه پذیری. الهی از تو طلب عفو می نمایم، پروردگارا غفلتم را ببخش معبودا غرورم را به کرمت فراموش کن خدایا هر چه هست از توست ما هیچ نکرده ایم. خدایا من چه کرده ام؟ الهی من طی این مدت چه سنگی را از پیش پای این انقلاب برداشتم جز اینکه خاری بودم در پای انقلاب، خدایا چه کردم که به آن امیدوار باشم؟ الهی تو شاهدی که در پرونده ام جز معصیت و غفلت ندارم.

مولای من با بیت المال که از زخم  دست آن دختر یتیم قالی باف، از سوزن سوزن زدن آن پیرزن ۷۰ ساله از دود خوردن آن مادر شهید در پای تنور، از پول قلک آن بچه دبستانی و از خون دل خوردن رهبرم تهیه شده بود چه کردم، خدایا اگر بخواهی مرا به اعمالم بگیری امیدی نیست، پروردگارا مرا مدیون این عزیزان ممیران خدایا به من توفیق قدردانی این نعمت و شکرگزاری در مقابلش را عنایت فرما، خدایا مرا از کسانی که به این نهضت نق می زنند و خواسته یا نخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزند قرار مده و شاهد باش که بیزاری خودم را از این ناسپاسان اعلام میدارم.

خدایا مرا قدردان فداکاری شهیدان قرار ده ولی چگونه شکر گزارم آیا به جز اجرای وصایا یشان می شود. خدایا از تو می خواهم ای رحمان رحیم که پس از اینکه به من توفیق خدمت عنایت فرمودی مرگ را شهادت در راهت قرار دهی تا در فردای قیامت و در صحرای محشر که شیعیان علی (ع) و پیروان حسین (ع) و سربازان حضرت حجت (عج) در صفی به سویت می روند بتوانم مدعی باشم و جواز ورود به صف را داشته باشم.

خدایا تو خود شاهدی وقتی پرونده اعمالم را در نظر مجسم می کنم از اینکه ادعایی کنم شرم دارم و چون طاقت عذاب اخروی را ندارم می خواهم که در این دنیا هر طوری که صلاح می دانی و رضای تو در آنست با من عمل نمایی، بگذریم، چند جمله ای به محضر ملت بزرگ ایران گرچه در مقابل این ملت که بحق نمونه ای بیمانند و خود سرتا پا درس و سرمشق است گستاخی است که حقیری چون من لب به سخن بگشاید ولی برحسب وظیفه آنچه را ضروری می دانم تذکر میدهم.

در دعاهایتان مخلصانه فرج آقا را بخواهید که تنها راه نجات واقعی مستضعفان است. حضور خودتان را در صحنه تداوم بخشید زیرا بزرگترین هدف دشمنان کینه توز شما اینست که به هرگونه ممکنست ملت را از صحنه بیرون نمایند لذا فریاد شهیدان اینست که در متن انقلاب حضور داشته باشید و مسائل جانبی جنگ و انقلاب خدای نکرده باعث دلسردی نشود که مسئولیت خیلی سنگین است. بدانید ما ادعای شیعه بودن کردیم و باید زجر و شکنجه و سختی شیعه بودن را نیز تحمل کنیم. زندگی تمام ائمه شیعه را که نگاه کنیم سرتاسر مشقت و ظاهرا سختی است پس استقامت کنید که وعده خداوند است (ان تنصر الله ینصرکم و ان الله لا یخلف المیعاد )

امام را تنها نگذارید و قدر این انسان الهی را بدانید و حرف حرف کلماتش را در زندگی خودتان پیاده کنید، جنگ را مسئله اصلی خودتان بدانید که چشم تمام مستضعفین بویژه مسلمین تحت ستم جهان به نتیجه این جنگ دوخته شده است. خدا شاهد است مسلمین بویژه ایرانیان خیلی شرافتمندند اگر دقت کنید تمام ابرقدرتها و ابرچپاولگران و ابرزورگویان در مقابل این شرافتمندی سرتسلیم فرود آورده اند تا جایی که خودشان معترفند که ما یک انقلاب واقعی داشتیم پس سعی کنید این عظمت و مجد و شکر و بزرگی و آقایی را با استقامت و تقوی و برای خدا کار کردن حفظ کنید. فرزندانتان را با انقلاب و اسلام آشنا سازید و رشد دهید. خانواده شهدا و اسرا و مفقودین را بخصوص یتیمان شهدا را عزیز دارید که بزرگترین دین را به گردنمان دارند، به آنهایی که شاید هنوز اثرات خواب دوران طاغوت در وجودشان باشد می گویم. عزیزان کشور عوض شده است ارزشها در این خطه از زمین تغییر کرده است. انگیزه ها عوض شده است و دیگر در میان این مردم قبیح است که کسی دنبال مسائل مادی باشد، دیگر خیلی غفلت است که باز چشمان را تجلیات دنیا خیره سازد. آیا مگر به وعده خدا ایمان ندارید که می فرماید برای مومنان چیزهایی آماده کرده ام که هیچ چشمی ندیده و به هیچ دلی خطور نکرده امروز دیگر در این کشور حجت تمام است امروز دیگر اگر کسی خود را بر انقلاب مقدم بدارد باخته است. امروز کشور ما کشور حجت است کشور ایثار است ، امروز دیگر به فکر منافع شخصی بودن خیلی بی انصافی است ، امروز دیگر بی احترامی به خون شهیدان در هر شکل و فرم که باشد (تجملات پرستی، بی حجابی، بد حجابی، بی تفاوت بودن، نق زدن و حتی اسراف کردن و غیره) توجیهی نخواهد داشت، آیا در روز حساب بهانه ای خواهیم داشت. مبادا روزی منادی ندا دهد که برخیزید روز حساب است دستمان خالی باشد، ای عزیزان خصوصا شما جوانان، مگر نشنیدید گفته خداوند را که اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم الم احسب الناس ان یترکوا ان یقولوا آمنا و هم لا یفتنون سوره عنکبوت ۱) آیا پنداشتید مردم که به صرف اینکه گفتند ما ایمان آوردیم رها شدند و هیچ امتحان نشوند (هرگز چنین نیست) ما پیشینیان آنان را امتحان کردیم تا دروغگویان و راستگویان را کاملا معلوم کنیم  (پس شما نیز امتحان خواهید شد) عزیزانم امروز روز امتحان است، امروز همه ما روی نیمکت آزمایش نشسته ایم اکنون بدست همه ما ورقه امتحان را داده اند مبادا امتحان تمام شود و ما سرافکنده باشیم . مبادا زمان آزمایش سر برسد و ما قبول نشده باشیم مبادا گزینش نیکان خاتمه یابد و ما جزء رد شدگان باشیم .

نعمت عمر را به غفلت و از خود بی خبری و در سرابی از عشق و فرسودگی هدر ندهید. زمان جوانی را به پای دوستان ناباب و دشمنان واقعی اما در چهره دوست و رفیق خم نکنید که راست کردنش در آینده خیلی قدرت می خواهد گول فرهنگ غرب را نخورید. از کسانی که درد در غرب زیستن را داشته اند بپرسید تا بگویند برایتان مشکلات غربی بودن را که بعضی ها آرزویش را دارند. خودتان را دریابید مگر شما چه کم دارید از آنها که تا این حد خود را مقید به تقلید از آنها می کنید مگر آنها چه برتری بر شما دارند که بر شما تسلط فکری داشته باشند و حتی در لباس پوشیدن از آنها تقلید کنید نگذارید یک عده از خدا بی خبر بخاطر رضایت اربابانشان شما را آلت دست قرار دهند و هر روز مانند عروسک به شکلی و به رنگی درآورند و به ورطه ظلالت و هلاکت بکشانند به عقل خود رجوع کنید و لحظه ای تفکر کنید از آن تفکرهایی که می گویند یک ساعتش از هفتاد سال عبادت افضل است چرا که همین یک ساعت تفکر ممکن است انسان را بیدار کند و گذشته اش را جبران و آینده اش را تضمین نماید، تفکر کنید بیندیشید آیا ارزش دارد خود را از این همه موهبت و نعمت و پاداش که خداوند وعده داده است بخاطر یک لحظه خوشگذرانی ظاهری بخاطر چند روز عیاشی و در چمنزار دنیا همانند بهایم خوردن و خوابیدن محروم سازید؟

شما در درجه اول مسلمان و در درجه دوم یک ایرانی هستید، سعی کنید این بزرگواری را برای خود حفظ کنید، مگر این جوانان همسن و سالتان که در جبهه می جنگند و خداوند می فرماید من به وجود اینان افتخار می کنم مانند شما میل به دنیا و فریبهایش نداشتند و ندارند؟ چرا. لحظه ای تفکر و تعقل آنها را چنین متحول گردانیده است. در این راه خوب شدن و مرضی خدا گردیدن از خودش کمک بخواهید شما یک قدم به سوی او بردارید او چندین قدم بطرف شما میدود با نماز خود را به او نزدیک کنید دعا را زیاد بخوانید هنوز هم دیر نشده است به امید روزی که تمام جوانان ما نمونه یک جوان مسلمان واقعی باشند.

در پایان از تمامی ملت می خواهم که مرا برای رضای خدا حلال کنند و اگر احیانا در طول خدمتم استفاده نابجایی از بیت المال نموده ام باز هم برای رضای خداوند بگذرند و از همه التماس دعا دارم.

خدایا به مقام رسول الله (ص) و امامان، مرجعمان، فقیهمان، رهبرمان، امیدمان، محور وحدت، باب اخوت، مظهر همت، پیرمان، مرادمان، مرشدمان، معلممان، یاور اسلام، امید مظلومان، حامی مستضعفان، پدر یتیمان، چشمه سار قیام را و پاسدار اسلام را و مفسر قرآن را او که عصاره انسانیت معاصر است و مظهر ایمان است نگهداریش بفرما.

خدایا به صبر علی (ع) منتظری بزرگ و نستوه را برای امام امت محافظت بفرما و به ما صبر در مقابل شداید عنایت بفرما.

خدایا به عصمت زهرا (س) به ما توفیق خدمت و عبادت خالصانه و بی ریا عنایت فرمای.

خدایا به مظلومیت حسن (ع) ما را قدردان انقلاب و وجود رهبر قرار ده و این سید مظلوم را برای اسلام حفظ بفرما.

خدایا به حق حسین (ع) مرگ ما را شهادت در راه خودت قرار ده و از فزع روز حساب نجات عنایت فرمای.

خدایا به اشکهای سجاد (ع) به ما عافیت و یقین عنایت فرما.

خدایا به علم باقر (ع) ما را آنی و کمتر از آنی به خودمان وامگذار.

خدایا به صدق صادق (ع) مرا به آنچه میدانی مگیر و از آنچه می گویند برتری گردان.

خدایا به مظلومیت موسی (ع) اسیران و مفقودان را به جمع ما بازگردان.

خدایا به غربت رضا (ع) پدر و مادرمان ببخش و بیامرز و آنها را از ما راضی و خشنود بگردان.

خدایا به حق جواد(ع) همه ما را ببخش و بیامرز و عفوت را شامل حال ما بگردان.

خدایا به حق هادی (ع) ما را در دنیا و آخرت از شفاعت ائمه اطهار و چهارده معصوم محروم نگردان.

خدایا به حق حسن (ع) ما را به آنچه پسندی موفق و از آنچه نمی پسندی بازدار.

خدایا به جان مهدی (عج) ظهور حجتت را نزدیک گردان، قلبش را از ما راضی، چشمانمان به جمالش منور و ما را از منتظران راستین حضرتش قرار ده.

( ضمنا از کلیه برادران پاسدار همکار و همدوره، برادران جبهه، برادران و استادان محل تحصیل می خواهم غیبت هایی را که پشت سرشان کرده ام و کلا بدیهایم را ببخشند.)

روز سه شنبه ۶۵/۱۰/۲ حمیدیه ساعت ۱۱:۳۰ صبح

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزا

آمین یا رب العالمین

حقیرتان سید جعفر هاشمی مهنه

انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای