آخرین اخبار ایران و جهان
یادداشت/

جوانان و نوجوانان طعمه اصلی دشمن در حماسه ۹ دی

حماسه ای که در تاریخ ۹ دی ماه سال ۸۸ رخ داد درس عبرت آموزی به جوانان این مرز بوم بود که باید آن را آویزه گوشمان کرده و چوب خیمه شب بازی دشمن نشویم.
جوانان و نوجوانان طعمه اصلی دشمن در حماسه ۹ دی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات، دی ماه سال ۱۳۸۸ بود که صداهایی ناخوشایند از قلب پایتخت توجه مردم را جلب کرد، عده ای به دنبال این بودند تا از غفلت و شکاف بهترین استفاده را کرده و از آب گل آلود ماهی بگیرند.
تلوزیون جوانانی را نشان می داد که پرشور و البته ناخواسته میدان های شهر را با مکانی برای ارضا احساساتی که باید گفت غلط بنا نهاده شده بود، اشتباه گرفته و در مرداب دشمن گرفتار شدند.
وقتی نگاهی دقیق تر به وقایع سال ۸۸ می اندازیم می بینیم این جوانان بودند که در سایه شاید کم توجهی مسئولین در دام دشمن گرفتار شدند و پایه و اساس فتنه دشمن شکل گرفت.
همه ما می دانیم که قشر جوان از پتانسیلی بی بدیل و با اهمیت برخوردار بوده که اگر به سادگی از کنار آن بگذریم و دستمایه کم توجهی از سوی مسئولین شود شاید زنگ خطری باشد برای وقوع سو استفاده دیگری از سوی دشمن که مسئولین باید هوشیارانه مراقب بوده و این زنگ خطر و تلنگر را جدی بگیرند.
واکاوی فتنه ۸۸ این اصل را برای ما نمایان می کند که عده ای جاه طلب جوانان این مرزبوم را بازیچه اهداف سیاسی خود قرار داده و با این روش سعی در ضربه زدن به نظامی شدند که  سی و اندی سال قبل جوانانی از همین مرز بوم با نثار جانشان آن را برای ما به ارمغان آوردند.
روی صحبت ما با مسئولین دلسوز نظام است و بد نیست فرمایش رهبر عزیرمان را یادآور شویم که فرمودند: آینده کشور ازآن جوانان است و باید به این قشر توجه و اهمیت ویژه ای داده شود، پس با کمی توجه و فضا دادن به جوانان می توان شاهد استحکام نظام پر صلابت جمهوری اسلامی ایران بود.
حماسه ۹ دی ماه درس های دیگری هم برای ما داشت که باید آویزه گوش کرده و آن بصیرت انقلابی است که بی شک علی رغم مشکلاتی از جمله تهاجم فرهنگی که جوانان را احاطه کرده می شود با پایه گذاری سیاست هایی تحت عنوان به کارگیری جوانان نخبه در تصمیمات مهم و تاثیر گذار گام های استوار در پیشرفت و اعتلای کشورمان برداریم.

همین و…
مهدی محدثی

انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای