آخرین اخبار ایران و جهان
پیش از ظهر امروز صورت گرفت:

تجمع اعتراض آمیز مردم فیض آباد مقابل فرمانداری مه ولات

بیش از 50 نفر از مردم شهر فیض آباد پیش از ظهر امروز در اعتراض به مزاحمت های کارگران فصلی مقابل فرمانداری شهرستان مه ولات تجمع کردند.
تجمع اعتراض آمیز مردم فیض آباد مقابل فرمانداری مه ولات

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات، پیش از ظهر امروز ۲۴ مردادماه بیش از ۵۰ نفر از معتمدین بازار و افراد سرشناس شهر فیض آباد در اعتراض به مزاحمت های کارگران فصلی مقابل فرمانداری تجمع کردند.

یکی از تجمع کنندگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: به نظر می رسد این کارگران ۲ دسته هستند، عده ای برای کار آمده اند ولی عده دیگری اهداف برنامه ریزی شده ای دارند.

وی افزود: تاکنون اقداماتی نظیر سرقت، توزیع مواد مخدر و تجاوز به نوامیس از سوی این افراد به ما گزارش شده است.

یکی دیگر از تجمع کنندگان به خبرنگار ما گفت: گویا تاکنون برگزاری جلسات متعدد در فرمانداری برای ساماندهی کارگران فصلی موثر نبوده است.

وی با بیان اینکه جان و مال و ناموس مردم شهر در خطر است، خاطر نشان کرد: از مسئولین شهرستان بویژه فرماندار،  رئیس دادگستری و نیروی انتظامی خواهشمندیم نسبت به برقراری امنیت و ساماندهی کارگران فصلی اقدام موثری انجام دهند.

گفتنی است، فرماندار و رئیس شورای شهر فیض آباد در جمع اعتراض کنندگان حضور یافتند و با آرام سازی فضا از نمایندگان معتمدین خواستند در جلسه ای که صبح فردا به همین منظور در محل فرمانداری برگزار می شود، شرکت کرده و مشکلات مردم را بیان کنند.

قابل ذکر است، همه ساله در فصل برداشت محصول پسته از باغات شهرستان مه ولات، جمع کثیری کارگر از شهرستان های استان و حتی استان های دیگر برای کار به این شهرستان مراجعه می کنند و در چند سال اخیر تعداد زیادی از آنها با اجاره و یا خرید منزل در شهر فیض آباد ساکن شده اند.

هر سال پیش از فصل برداشت محصول پسته جلسات ساماندهی کارگران فصلی با حضور مسئولین شهرستان در محل فرمانداری برگزار می شود که امسال نیز از چند ماه قبل تاکنون چندین جلسه برگزار شده و تصمیم هایی در خصوص ممانعت از ورود بی رویه این کارگران به شهرستان اتخاذ شده است.

انتهای پیام/

 

 ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای