آخرین اخبار ایران و جهان
مدیر جهاد کشاورزی مه ولات:

بیش از ۵۰ درصد از پسته استان خراسان رضوی در مه ولات تولید می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی مه ولات گفت: شهرستان مه ولات به عنوان بزرگ‌ترین شهرستان باغی استان به شمار می‌رود و بیش از 50 درصد محصول پسته استان خراسان رضوی در این شهرستان تولید می‌شود.
بیش از ۵۰ درصد از پسته استان خراسان رضوی در مه ولات تولید می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات، احمد نادری مدیر جهاد کشاورزی مه ولات در همایش مدیریت در بخش کشاورزی با توسعه فناوری‌های مکانیزه که پیش از ظهر امروز در شهرستان مه ولات برگزار شد ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های اداره جهاد کشاورزی، اظهار کرد: شهرستان مه ولات با  ۲۷ هزار هکتار به عنوان بزرگ‌ترین شهرستان باغی استان به شمار می‌رود.
وی با اشاره به رتبه اول شهرستان در خصوص تولید محصول پسته افزود: بیش از  ۵۳ درصد پسته استان خراسان رضوی در مه ولات تولید می‌شود که این مقدار ۶/۷ تولید پسته کشور می‌باشد.
نادری تصریح کرد: ارزش ناخالص تولیدات کشاورزی شهرستان مه ولات به ۷۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که رتبه سوم در استان است.
وی ادامه داد: در خصوص تحقق برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در ۵ محور اساسی افزایش کمی و کیفی تولید به خصوص محصولات راهبردی، افزایش تولید و ارتقای بهره وری منابع و عوامل تولید، تأمین ذخایر راهبردی و تنظیم بازار داخلی، توسعه صادرات محصولات کشاورزی، و حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی و پایه در راستای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی گام بر داشته‌ایم.
مدیر جهاد کشاورزی مه ولات در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت شاخصه افزایش بهره برداری در حوزه آب در همین راستا پروژه‌های افزایش راندمان آبیاری با اجرای طرح‌های انتقال آب، احداث استخر و سیستم آبیاری تحت فشار، توسعه کشت‌های گلخانه‌ایو محصولات کم آب طلب، مدیریت تغذیه و مدیریت آفات و بیماری‌ها و توسعه فناوری های مکانیزه و بهبود درجه و ضریب مکانیزاسیون مورد توجه و در دستور کار قرار گرفته است.
انتهای پیام/ایمیل مستقیم : info@simayemahvelat.ir         سامانه پیامک :  888  885  8810  3000

 

  • ««پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات»» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان می باشد و از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب٫ توهین یا بی احترامی به اشخاص و قومیت ها باشد معذور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

چند رسانه ای